Kapcsolat

Magyarország, 1039 Budapest, Rákóczi utca 8.

Keressen minket elérhetőségünkön.

Bekeményítenek egy németországi nagyvárosban, most már a buszok is vadászni fognak a szabálytalan autósokra.

Miután sikeresnek bizonyult a tesztfázis, kiterjesztik a németországi Frankfurtban azt a rendszert, amellyel a jogosulatlan buszsáv- és buszmegálló-használatot szorítanák vissza a hatóságok.

Az Auto Motor und Sport beszámolója szerint első körben tíz busz szélvédője mögé helyeztek kamerát. Ennek segítségével a buszsofőr gombnyomásra hely- és időadatokkal ellátott képeket készíthet azon közlekedőkről, akik akadályozták a buszsáv vagy a buszmegálló rendeltetésszerű használatát – például azzal, hogy szabálytalanul parkoltak le.

Az év eleje óta ily módon 421 szabálysértést dokumentáltak, amelyek után május végéig 325 bírságot és 75 figyelmeztetést szabtak ki. A kihágások száma hónapról hónapra nőtt, ugyanis amíg februárban még csak 36 esetet jegyeztek, májusban már 170-et. Akik akadályozzák a tömegközlekedés zavartalan menetét, alsó hangon 70 eurós, átszámítva közel 25 ezer forintos büntetésre számíthatnak.

A következő lépcsőben további tíz busz mellett öt, a frankfurti közlekedési társaság tulajdonában lévő villamost is kamerával látnak el.

Több mint valószínű, hogy hasonló technológia alkalmazásával a magyarországi – elsősorban a budapesti – utakon is sokkal nagyobb számban derülne fény a buszsávokban elkövetett szabálytalanságokra.

Erre jó példa a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) erre irányuló legutóbbi, kétnapos akciója, melynek során több tucat alkalommal kellett intézkedni.

Forrás: totalcar.hu Kép: BKK fotó