A Fővárosi Közgyűlés a mai napon elfogadta a taxis érdekképviseletek által közösen jegyzett javaslatot a fővárosi taxitarifák emelésére.
Így a Közgyűlés által megszavazott viteldíjak a következők lesznek:
Alapdíj: 1300 Ft.
Kilométerdíj: 520 Ft.
Várakozás: 130 Ft/perc
Továbbá, a repülőtéri fuvaroknál 800 Ft. felszámolható lesz.
Egyedül az Előrendelési díjat nem sikerült a Közgyűléssel elfogadtatni. A bevezetés határidejéről, a további részletekrők az OTSZ elnöke tájékoztatja majd az érintetteket.

Tisztelt Urak!
A múlt heti találkozásunk kompromisszumos eredményeként, a Fővárosi Közgyűlés elfogadta a közös tarifaemelési javaslatunkat.
Köszönöm mindenkinek a konstruktivitást!
Üdvözlettel:
Metál Zoltán
elnök
Országos Taxis Szövetség