A BYD Magyarország szeptember elején műszaki képzést szervezett a Fővárosi és a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzoltói számára. A képzés célja az volt, hogy a tűzoltók részletesen megismerjék a BYD gépjárművek műszaki felépítését, különös tekintettel a nagyfeszültségű rendszerekre. Ezeknek az ismereteknek birtokában a tűzoltók hatékonyan és biztonságosan tudnak beavatkozni egy esetleges baleset során.

 

Az elektromos járművek szakszerű áramtalanítása és oltása kiemelten fontos a veszélyes helyzetek elkerülése érdekében. A katasztrófavédelem munkatársai az elméleti oktatás után menetpróbán és műhelyi környezetben is megismerkedtek a BYD gépjárművekkel, beleértve az autók emelőn történő vizsgálatát is.

A BYD az akkumulátorok fejlesztésében és gyártásában is vezető szerepet tölt be. A vállalat LFP (lítium-vas-foszfát) kémiájú akkumulátorai, amelyek nem tartalmaznak nikkelt vagy kobaltot, kimagaslóan biztonságosak. A BYD Blade akkumulátor – azaz a penge akkumulátor – egyedülálló, lapított téglatest alakja növeli a hűtés és előmelegítés hatékonyságát. A tömbszerűen egymás mellett elhelyezett cellák szerkezeti merevítőelemként is funkcionálnak, így az akkumulátor jobban ellenáll a behatásoknak egy baleset esetén is. Az akkumulátorcsomag alsó és felső részén nagy ellenálló képességű, méhsejtszerkezetű alumíniumpanelek találhatók, amelyek jelentősen növelik a függőleges irányú merevséget.” – írta közleményében a cég.

A Blade akkumulátor szigorú laboratóriumi teszteken is bizonyította kiemelkedő biztonsági tulajdonságait. Könnyedén megfelelt a tűpenetrációs teszten, amelyet gyakran az akkumulátorvizsgálatok “Mount Everestjének” is neveznek. A teszt során az akkumulátort átszúrták, anélkül, hogy kigyulladt volna, füstöt bocsátott volna ki, és a felületi hőmérséklete mindössze 30-60°C között maradt. A Blade akkumulátor más extrém teszteken is kiválóan teljesített, például összetörték, meghajlították, 300°C-ra hevítették egy kemencében, és 260%-kal túltöltötték – ezek egyike sem vezetett tűzhöz vagy robbanáshoz.

A BYD személygépkocsik biztonságához jelentős mértékben hozzájárulnak az akkumulátorok, de ezen felül minden Magyarországon kapható modell – a DOLPHIN, az ATTO 3, a SEAL és a SEAL U – öt csillagot szerzett az Euro NCAP töréstesztjén, írta a cég.

 

A BYD számára kiemelten fontos, hogy a tűzoltók alapos és részletes ismereteket szerezzenek a márka által alkalmazott technológiákról, hogy egy esetleges baleset során az elsődleges beavatkozást végző egységek biztonsággal tudjanak eljárni és megfelelően tudják kezelni a járműveket. Ennek különös jelentősége van, tekintettel arra, hogy a hazai utakon folyamatosan nő a BYD személygépjárművek száma.

A márka 2024 júliusában és augusztusában is az újautó értékesítés terén a legtöbb elektromos gépjárművet adta át magyarországi ügyfeleinek. Ezzel a kiemelkedő teljesítménnyel a BYD az év első nyolc hónapjában 13,7 százalékos piaci részesedést ért el a tisztán elektromos autók kategóriájában.

Forrás: autoszektor.hu Kép:  illusztráció