Nem csak a 12 millió!
Közeleg a KATA bevallás határideje (február 25.), érdemes felidézni, hogy a különféle bevételi határoknál mi a teendő.
- A 12 milliós bevételi határt mindenki ismeri: ez egyben az áfa-határ, aminek átlépésével bekerülnénk az áfa-körbe, és attól kezdve minden bevétel kb. 20 százaléka mehetne forgalmi adóba. Mégpedig azonos tarifából (legalább is Budapesten). Ezt a határt tehát semmiképpen nem ajánlatos átlépni.
- Aztán van egy 3 milliós bevételi határ. Ezt akkor kell alkalmazni, ha ugyanazon adóalanynak a taxis vállalkozó 3 millió forintot meghaladó összeget számlázott egy adóéven belül. Ilyenkor a 3 millió forint feletti összegre 40%-os „büntetőadót” kell fizetnie a megrendelőnek. De ne legyünk naivak: nem fogja kifizetni, hanem ráterheli a taxis vállalkozóra. Akinek esetleg ilyen állandó fuvarja van, érdemes elgondolkodnia az átalányadóra való váltáson. Abban az adónemben nincsen ilyen megkötés, és összességében is kedvezőbb lett ettől az évtől. Írtunk róla többször is, görgess lejjebb…
- Végül van egy egymilliós határ. Aki ugyanazon adóalanynak egy éven belül egymillió forint felett állított ki számlát, az köteles a kata-bevallásán erről számot adni. Fel kell tüntetnie az illető cég adószámát, nevét, címét, és a pontos összeget, amit számlázott neki. Itt nincs plusz adó, csak tájékoztatási kötelezettség
Ma már minden forint bevételünk valamilyen úton eljut az adóhatósághoz. Vagy az online pénztárgép útján, vagy a beküldött online számlák útján. Ma már nem lehet a bevétellel trükközni…
Nem mintha eddig trükköztek volna a taxisok… J
-oli-