A vonaljegy olcsóbb, mint a gázolaj

A két évvel ezelőtti adatokhoz viszonyítva 85 százalék fölé nőtt a közösségi közlekedési jegy- és bérletvásárlások értéke az elmúlt héten. A koronavírus járvány előtti időszak óta soha nem volt még ennyire magas a bevételek és a BKK járatain utazók aránya a 2019-es év, azonos időszakához hasonlítva – írja a közösségi közlekedés szervezője.

Annak, aki minden nap a fővárosban utazik, érdemes megfontolnia, hogy az autóból átszálljon a BKK járataira, hiszen számtalan előnye van a közösségi közlekedésnek. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) legfrissebb statisztikái alapján elmondható: egyre többen választják újra utazásukhoz a közösségi közlekedést.

A nyár utolsó és az ősz első hónapjában már jelentősen emelkedett a fővárosi buszokon, villamosokon, metrókon utazók száma. Ebben az időszakban a 2019-es adatokhoz hasonlítva tartósan 70 százalék fölött volt a jegyek és bérletek értékesítése, október második hetében pedig már a 85 százalékot is elérte.

A BKK  augusztusban indította útjára a legújabb kampányát, amelyben a közösségi közlekedés használatára buzdítja a fővárosban utazókat. A kötöttpályás közlekedés megbízhatóságának és a több helyen kialakított buszsávoknak köszönhetően jóval gyorsabban elérheti úticélját az, aki a BKK járatain utazik.

Emellett a közösségi közlekedés anyagilag is kedvezőbb választásnak bizonyul, mint az autós közlekedés. A közlekedésszervező társaság jegy- és bérletárai 2013 óta nem nőttek (a természetes személyek bérleteinek ára pedig 2014-ben csökkent a mai szintre), ezzel szemben az üzemanyagárak napról napra drágulnak.

A legutóbbi adatok szerint a benzin literenkénti átlagára 496 forintra, míg a gázolaj átlagára 512 forintra emelkedett. A BKK ügyfelei járványügyi szempontból is biztonságos választásnak tartják a közösségi közlekedést, hiszen ma már tudják, hogy a rendszeresen fertőtlenített járműveken jóval alacsonyabb a fertőzés kockázata, mint egyes intézményekben, közösségi terekben – olvasható a közleményben,

Cash/fotó: BKK