Energiatárolás autóban

 

A Volkswagen autógyártó az Elia hálózatüzemeltető céggel együttműködési megállapodást kötött a “kétirányú töltés” technológiájának fejlesztésére és bevezetésére, így az elektromos autók hálózati áramtárolóként is használhatók lennének – jelent meg a napi.hu portálon.

AVolkswagen konszern töltéstechnológiai leányvállalata, az Elli, valamint a belga Elia hálózatüzemeltető cég együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá pénteken Berlinben az elektromos autók hálózati áramtárolási célra való felhasználásának vizsgálatáról az áramellátó hálózat stabilizálására – írja az MTI külföldi hírügynökségekre hivatkozva.

Az együttműködés célja a “kétirányú töltés” technológiájának fejlesztése, népszerűsítése és kereskedelmi bevezetése. A kétirányú töltés technológiájával az elektromos autók és az elektromos áramellátó hálózat között mindkét irányban lehet majd energiát cserélni.

 

Ellátási hiány esetén visszatáplálhatnak a hálózatba

Energiabőség idején a lakásokban telepített akkumulátorok, az úgynevezett “wallboxok” és az elektromos autók egyaránt szolgálhatnak elektromos energia tárolójaként, amit ellátási hiány, például a napenergia és a szélenergia hiánya esetén visszatáplálhatnak az elektromos hálózatba.

Az elektromos autók tulajdonosai pedig bevételre tehetnek szert a hálózatba visszatáplált elektromos áram után, illetve energiabőség idején kedvezményes áron tölthetik fel az akkumulátorokat.

 

Az ID modellel már rendelkeznek ezzel a technológiával

A kétirányú töltés kereskedelmi bevezetése még „a jövő zenéje” ugyan, de a Volkswagen tájékoztatása szerint az ID modellcsalád járművei már rendelkeznek a szükséges technológiával, amit szoftverfrissítéssel lehet majd aktiválni.

A Volkswagen nem hozta nyilvánosságra az együttműködés pénzügyi részleteit. Az Elia az 50Hertz hálózati szolgáltató leányvállalatán keresztül ismert Németországban – írta az MTI.

Forrás: napi.hu kép: illusztráció