Categories: Hírek

Négyszáz kilométer hatótávolságú

Három perc alatt tankolható

 

Megkezdődött az Opel Vivaro-e Hydrogen üzemanyagcellás kisteherautó sorozatgyártása a vállalat rüsselsheimi központjában. Az első példány egy német cég flottájában állt szolgálatba, ahol napi szinten fogják bevetni a Rajna-Majna régióban – olvasható a hírügynökségi jelentésben.

Az elektromos Opel Vivaro-e alapján az elődökből, mindössze 10,5 kWh kapacitású akkut hagytak bent a fejlesztők, amely magas teljesítmény kivételkor, például gyorsulásoknál látja el energiával a hajtóművet, valamint a regeneratív fékezés energiáját tárolja el. A Stellantis cégcsoport üzemanyagcellás-akkumulátoros hibrid hajtásrendszerében az aksi külső forrásból is tölthető maximálisan 11 kW-os teljesítménnyel AC hálózaton, és akár 50 km-t meg lehet tenni vele egy feltöltéssel.

A rendszer üzemanyagcellás része 45 kW teljesítményű, és teli hidrogéntartályokkal 400 km-es hatótávot biztosít a WLTP szabvány szerint. Egy töltőállomáshoz érkezve körülbelül 3 perc alatt lehet megtankolni a tartályokat.

A belsőégésű motoros változathoz képest semmivel sem kisebb a raktér térfogata, változattól függően 5,3 vagy 6,1 köbméter hely van a csomagoknak. Az M hosszváltozat 4,95 m hosszú, az L 5,30, a maximális teherbírás pedig egy tonna.

Michael Lohscheller, az Opel vezetője úgy nyilatkozott, hogy bár az elektromobilitás tekintetében továbbra is akkumulátoros energiatárolásban látja a jövőt, a hidrogénnel kapcsolatos fejlesztések sem álltak le, és a Vivaro-e Hydrogen kis sorozata alkalmas arra, hogy felmérje a piaci igényeket.

Szerinte Németországban jó esélyekkel indul a jármű, mert sok olyan ügyféllel vannak kapcsolatban, akik vonzónak tartják a gyors tankolást és a pénzügyi hatékonyságot – derül ki a tájékoztatóból.

Cash/fotó: hydrogen-central.com

OldA

Recent Posts

Minimálbér és járulékok 2026

A főfoglalkozású egyéni vállalkozók járulékaikat legalább a minimálbér után kötelesek megfizetni. A minimálbér pedig –…

9 óra ago

A Volkswagen jelölné a szintetikus üzemanyagot, sima benzinre pedig letiltana

Az autónak tudnia kell, hogy E-fuelt, vagy hagyományos üzemanyagot kapott-e. Nem is olyan régen az…

9 óra ago

Megrongálta autója kerekét egy kátyú? Ezt kell tennie

A szokottnál jóval hidegebb és jegesebb január miatt felgyorsult a kátyúképződés a hazai utakon –…

1 nap ago

Taxis is lebukott egy kiterjedt bűnbandával

Drogterjesző hálózatot számoltak fel a békéscsabai rendőrök. A házában fogták el a bűnszervezet vezetőjét, egy…

3 nap ago

Hajmeresztő szabályokra bukkant az új KRESZ tervezetében a szakértő

Az új KRESZ-tervezet szakmai körökben is heves vitákat váltott ki. A változások között találni újszerű,…

5 nap ago

Figyelem, autósok! Új féklámpa jön 2026-tól, sokan nem is tudnak róla

Meglepő változás jön az utakon: 2026 közepétől újfajta féklámpa lesz kötelező az új autókban az…

5 nap ago