Categories: Hírek

Kéklámpás találkozó az Aeroparkban

Helikopterek, rendőr- és tűzoltóautók

 

Családi programnak sem utolsó, de a fiúgyermekek, unokák odavannak ezekért a nem mindennapi eszközökért. A tűzoltó- és mentőautók mellett két helikopter is tiszteletét teszi a nagyszabású rendezvényen – írja beharangozójában az Aeropark.

Nem hétköznapi járművek veszik birtokba az Aeroparkot 2021. július 24-én. Több, mint 30 tűzoltóautó, köztük fecskendők, műszaki mentő szerek, oldtimerek érkeznek a ferihegyi repülőmúzeumba, amelyek jó része folyamatosan mozogni fog és izgalmas bemutatókat tart. Az ország számos részéről Ferihegyre látogató önkéntes tűzoltó egyesületek a többi között Mercedes, Rosenbauer, Rába, Steyr és Spartan típusokat vonultatnak fel, de a kínálatban szerepel majd tűzoltó Trabant és Lada is. Bemutatkoznak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér egykori és mai tűzoltóautói, gurulás és beavatkozás közben láthatjuk a 40 éves Simbát és a legújabb, habbal oltó monstrumokat is.

A nagyszabású eseményen láthatóak lesznek a Kresz Géza Mentőmúzeum gyűjteményébe tartozó mentőautók (a többi között Nysa, Uaz, Robur), amelyek egykor rendszeres résztvevői voltak a közúti forgalomnak. Oldtimer, ma már ritkaságnak számító rendőrautókkal érkezik a Hagyományőrző Rendőrszázad.

A Kéklámpás Találkozó egyik főszereplője lesz délelőtti órákban a Légirendészet egyik MD902-es helikoptere, valamint a légimentők EC-135-ös helikoptere, amelyet a nap egy részében kívül-belül megtekinthetnek a látogatók.

A nagyszabású programmal az Aeropark azoknak a szolgálatoknak az áldozatos munkájára szeretné felhívni a figyelmet, melyek dolgozói erőn felül teljesítettek a pandémia elmúlt másfél évében – emelte ki Somogyi-Tóth Dániel, a Légiközlekedési Kulturális Központ alapító-ügyvezetője.

A kéklámpások érkezése és beállása után indul a programdömping a repülőmúzeumban. Az egyesületek sorra megmutatják, hogy mi mindenre alkalmasak járműveik, hogyan történik egy beavatkozás. Egész nap zajlik a tűzoltóautózás, emellett számos eszköz kívül-belül megtekinthető lesz, a szakemberek megismertetik a járművek felszereléseit. Látványos gyakorlat keretében ismerhetik meg a vendégek, hogyan történik egy roncsból mentés, majd a szakemberek feldarabolnak egy teljes Nissant. A látogatók emellett számos speciális eszközt kipróbálhatnak, elsajátíthatják az újraélesztés alapjait, és azt is megtudhatják, mit kell tenniük, ha elsőként érkeznek egy baleset helyszínére.

17 órakor pedig indul a találkozó egyik leglátványosabb programja: a járművek konvojba szerveződnek és rendőri felvezetés mellett izgalmas felvonulásra indulnak az Aeropark-Vecsés-Ecser-Vecsés-Aeropark útvonalon – olvasható az Aeropark honlapján.

k.z.t./fotó: aeropark.hu

OldB

Recent Posts

Egy elektromos autó annyit szennyez, mint három hibrid – állítja a Toyota-vezér

Elképesztő kijelentés: egy villanyautó nagyobb szénlábnyomot hagy, mint három hibrid! Akio Toyoda, a Toyota elnöke…

15 óra ago

10 milliárdos üzlet a taxis fuvarszervezés – Kiderült, hogy tényleg kell a nemzetközi háttér

Továbbra is virágzik a taxis fuvarszervezői piaci Budapesten. Kiderült, hogy a legnagyobb bevételek eléréséhez kell…

19 óra ago

Elképesztő veszély: benzinkúton csaptak fel a lángok

Az utóbbi időben egyre több kigyulladt autóról lehet hallani, azonban a mostani elképesztő veszélybe sodorta…

24 óra ago

Visszaeső – elfogták a taxisra késsel támadó férfit

Elfogták a férfit, aki késsel fenyegetett egy taxist a XVIII. kerületben. Kiderült, hogy tavaly is…

2 nap ago

Osztrák kísérlet: a zöld féklámpák az autó elején minimalizálhatják a balesetek kockázatát

Féklámpák az autó elején? Elsőre szokatlannak hangzik – de valódi különbséget jelenthet. Egy grazi és…

2 nap ago

Leállhatnak a gyártósorok, óriási bajban az autógyártók

A Kínából származó ásványi anyagok megvonása világszerte megbénítja az autógyártókat. Egy gyors megoldás nélkül lassulhat,…

2 nap ago