Jelentős módosításokat vezet be a horvát kormány annak érdekében, hogy leszámoljanak a turisták lehúzásával nyerészkedő taxisofőrökkel.
Egy új közúti közlekedési törvény keretében újra bevezetné a horvát kormány a viteldíjak maximalizálását a taxisoknál – közölte Oleg Butkovic közlekedési miniszter a Nova TV Dnevnik című műsorában.
A tárcavezető szerint erre azért van szükség, mert az árak emelkedését semmilyen egyértelmű kritérium nem kíséri. Ezért kiszámítják, hogy mi lehet a maximális ár, és azt határozzák meg. Hangsúlyozta, nem szeretnék, ha a taxizás olyan üzletággá válna, amelyet az alacsony jövedelem miatt senki nem akar űzni – emelte ki a Croatia Week.
„Ugyanakkor olyan eseteket is látunk, amikor a járművezetők nem is vannak megjelölve taxisofőrként. Különleges rendszámokat fogunk javasolni a taxik számára, és egyéb módosításokat is végrehajtunk” – tette hozzá Butkovic.
A viteldíj maximálásán és a különálló rendszámok bevezetésén túl előírásokat vezetne be a horvát minisztérium annak érdekében, hogy minden taxi könnyen azonosítható legyen, továbbá a fuvarozási alkalmazások és a digitális platformok tekintetében is intézkedéseket fontolgat a kabinet.
lépés egy sor riasztó jelentés után történt, amelyek szerint turistákat zsaroló összegekkel terheltek meg rövid utazásokért. Egy zágrábi esetben egy új-zélandi turistát 1506 euróval terheltek meg egy mindössze néhány euróba kerülő utazásért.
Forrás: economx.hu Kép: illusztráció
Milliókat érintő változás jön a magyar utakon, egy eddig gyakran használt kiskaput zárnak be, ami…
Online felületen, témákra bontva lehet véleményt mondani az új KRESZ-ről, néhány hét múlva. A tervezett…
Mérlegelj! Ha már több évtizedet lehúztál a volán mögött, talán egyetértesz azzal, hogy a taxizás…
A rendőrség emlékezteti a gépjárművezetőket arra a kötelezettségükre, hogy járművükben az előírt kategóriának megfelelő tartalmú,…
Szeptember elsejétől sehol sem kell kényelmi díjat fizetni az online vásárolt autópálya-matricák után – írja…
Csaknem duplájára emelik a DN jelzésű főutak, illetve gyorsforgalmi utak használatára jogosító útdíjat Romániában, és…