Categories: Hírek

RÁCS MÖGÖTT A BUDAPESTI TAXISOKAT ZSAROLÓ BANDA

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Bűnszervezetek Elleni Osztálya három férfi ellen indított eljárást zsarolás miatt. Jelenleg letartóztatásban vannak.

 

A gyanú szerint BTibor és két társa, Z. Elemér és B. Gyula 2023 júniusától több budapesti kerületben, a Budai Várban, a Váci utcában, a Vásárcsarnok, valamint a Hősök tere és a Széchenyi fürdő közelében található taxidrosztoknál kisajátították a szolgáltatást. A B. Tibornak hetente ún. drosztpénzt fizető taxisok az ott dolgozó kollégáikat távozásra szólították fel. Amennyiben azok nem mentek el önként, a három férfi erőszakot vagy fenyegetést alkalmazva elzavarta őket, majd ezeken a helyeken ők irányították tovább a szolgáltatást. A 48 éves B. Tibor annak érdekében, hogy az akaratának érvényt szerezzen, többször fenyegette, szidalmazta a taxisokat.

A nyomozók az alapos felderítő munkának köszönhetően rövid időn belül azonosították a bűnözői csoport mindhárom tagját.

Z. Elemért és B. Gyulát a nyomozók összehangolt akció keretében július 10-én a KR Bevetést Támogató Osztályának, valamint a Rendészeti Igazgatóság munkatársainak közreműködésével Budapesten fogták el.

 

Harmadik társuk B. Tibor ellen elfogatóparancsot adtak ki, amely alapján július 15-én a BRFK XVIII. Kerületi Rendőrkapitányságon önként feladta magát. Az elkövetők által használt gépkocsikban tartott kutatások során a nyomozók több közbiztonságra különösen veszélyes eszközt – egy feltehetően gumilövedékes fegyvert, egy kardot, boxert, gázsprayt – találtak, valamint egy nagy értékű autót is lefoglaltak.

 

A KR NNI Bűnszervezetek Elleni Osztályának nyomozói a három férfit zsarolás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki, őrizetbe vették őket és kezdeményezték a letartóztatásukat, amelyet az illetékes bíróság elrendelt.

Az eljárásban a KR NNI vizsgálja, hogy történt-e az ügyben egyéb bűncselekmény, illetve más is felelősségre vonható-e. Nem kizárt, hogy a gyanúsítotti kör bővülni fog. A nyomozók az ügyben további sértettek felkutatását tervezik.

Forrás: police.hu

Double D

Recent Posts

Taxis is lebukott egy kiterjedt bűnbandával

Drogterjesző hálózatot számoltak fel a békéscsabai rendőrök. A házában fogták el a bűnszervezet vezetőjét, egy…

24 óra ago

Hajmeresztő szabályokra bukkant az új KRESZ tervezetében a szakértő

Az új KRESZ-tervezet szakmai körökben is heves vitákat váltott ki. A változások között találni újszerű,…

3 nap ago

Figyelem, autósok! Új féklámpa jön 2026-tól, sokan nem is tudnak róla

Meglepő változás jön az utakon: 2026 közepétől újfajta féklámpa lesz kötelező az új autókban az…

3 nap ago

Befejezi a Model S és a Model X gyártását a Tesla

Utód nélkül nyugdíjazza öreg típusait a Tesla, jelentette be Elon Musk. A Model S és…

3 nap ago

Tarifaemelés, lehet?

Az alábbi néhány sort az Országos Taxis Szövetség osztotta meg velünk: Ma délután a Főpolgármester…

4 nap ago

Egy verseny, ahol a Tesla lenyomta a Skodát – ilyen használt autókat vesznek a magyarok

A klasszikus kedvencek még mindig vezetik a listát, de az áruk egyre csökken. Ugyanakkor hiába…

4 nap ago