Categories: Hírek

Már csak két nap, és még olcsóbban tankolhatunk

Péntektől tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak. A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is bruttó 6-6 forinttal lesz kevesebb literenként.

 

Nem kell már sokat várni, péntektől ugyanis tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak. A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is csökken bruttó 6-6 forinttal literenként. Így a hét második felében a kutak átlagárai már közelítenek a 600 forinthoz, várhatóan az alábbiak szerint alakulnak majd:

  • 95-ös benzin: 610 forint literenként;
  • gázolaj: 618 forint literenként.

 

Nagy fordulat jöhet

Bujdos Eszter, a holtankoljak.hu vezetője az Indexnek úgy vélekedett, a tendenciákon az látszik, hogy az elmúlt hetekben folyamatosan csökkenő üzemanyagárakat lehet tapasztalni, és az olcsóbb, valamint automata kutaknál már tapasztalható a régóta várt árszint.

Ez azért is meglepő, mert korábban a nemzetközi és a hazai piac is egyértelműen azt várta, hogy az újabb brüsszeli szankciónak lesz egy árfelhajtó hatása, de ez egyelőre elmaradni látszik.

A tendenciát tekintve a forint jelenlegi állapotát nézve, akár a dollárral, akár az euróval szemben, erősödés látható. Ez pedig segít abban, hogy ez a csökkenés tartós legyen, vagy ezen a szinten álljon be. Ugyanakkor a nagy kérdés mindenképpen az olaj ára lesz – fogalmazott az Index megkeresésére Bujdos Eszter, aki hozzátette, ez a két tényező befolyásolja érdemben a magyar üzemanyagárakat.

Forrás: index.hu Kép: illusztráció

 

Double D

Recent Posts

Jelentős szigorítást vezetnek be az ausztriai közlekedésben – egy apró figyelmetlenségért akár 700 eurós bírság is járhat

Ausztria jelentős változásra készül a városi közlekedés szabályozásában, amely a külföldi autósokat is érinti. A…

2 óra ago

A Stellantis belátta, hogy elsiette az elektromos átállást

Megpróbálják kijavítani a hibákat, de ez súlyos pénzekbe kerül. A Stellantis 22 milliárd eurónyi leírást…

23 óra ago

Soha ne tegye ezt, ha kulcs nélküli indítású autója van – akkor is ellophatják, ha a kulcs önnél van

Egyre több modern autó működik kulcs nélküli indítással (keyless system). Kényelmes, gyors, praktikus megoldás –…

23 óra ago

Sírás lett a vége a meglepő fonyódi rendőri akciónak

Egy taxissofőr kért segítséget a rendőröktől. A titkos akció térdeléssel és sírással zárult. Érzelmes videót…

23 óra ago

Elektromos autó támogatás újratöltve

Újabb bővítés és határidő-hosszabbítás a villanyautó támogatási programban. A kormány újabb módosítást hajtott végre a…

2 nap ago

Fókuszban a józanság az utakon

A rendőrség 2026. február 9–15. között Magyarország teljes területén közúti ellenőrzést tart. Az országos akció…

2 nap ago