Szeretnék segítséget kérni a belvárosban, különösen a Gozsdu udvar környékén uralkodó állapotok kezelésére, orvoslására.
A kezdetben csak utasokat leszólító, taxinak látszó kocsikból fuvart kínáló „taxisok”, már odáig merészkedtek, hogy a hivatalos taxisokat fenyegetve zavarják el őket a Gozsdu környékéről.
A helyzet úgy gondolom elég súlyos.
Külföldieket csapnak be, megkárosítják az államot, rossz fény vetnek az országra, a taxisokra, és mindezt az orrunk előtt, bűnszervezetben.
A külföldiek nem tudják megkülönböztetni az áltaxit a rendestől, mivel színük teljesen azonos, még a fekete kockák is rajta vannak egy némelyiken, sőt, némelyiken még taxi formájú, de futár feliratú, a megtévesztésig megegyező kinézetű jelzés látható.
Azt gondolom, ezek az emberek veszélyeztetik az utasokat, megkárosítják az államot, és a taxisok becsületét, és embereket aláznak meg, akik rendesen, hivatalosan végzik a munkájukat.
Kérem, mihamarabb járjanak el az ügyben. és egy összehangolt akcióval szüntessék meg a „jelenséget”.
Pár százezres büntetés ezeknek az embereknek semmi, mivel kb. naponta keresnek annyit.
A hosszú távú tervekben is erre kellene megoldást találni, hogy a megkülönböztető jelzéseket ne használhassák a nem vizsgázott kocsik.
Egy pár rendszám:
AA DX 8.. ez a gépkocsi a Gozsdu király utcai bejárata előtt van minden este, és agresszíven, fenyegetően elzavarja a hivatásos vezetőket.
A.BV 6..
SI.-9..
TD.-9..
SH.-0..
TA.-3..
PR.3..
TD.-4..
SJ.-5..
(A levélíró a teljes rendszámokat leírta. A szerk.)
Még annyit, hogy a hiénákra is ráférne egy ellenőrzés, mert van nem kevés visszaélés a külföldiekkel.
Örökre el kellene venni az ilyen emberek engedélyét, azt gondolom.
Jó lenne egy letisztult, megszűrt taxis közösséggel vágnának neki az évnek, hogy a rendes emberek, akiknek ez a hivatásuk megtudjanak tisztességesen élni, és ne a bűnözőket hagyjuk gazdagodni.
Szeretnék kérni visszajelzést, hogy elolvasta az emailt, és ha lesznek változások, mik azok.
Köszönettel:
Egy tisztes állampolgár
Sajnálattal olvastam észrevételeit, amit levelében megosztott szervezetünkkel.
Egy szakmai szervezetnek – ahogy nekünk sem – nincsenek olyan hatósági jogkörei, melyek szükségesek egy konkrét ellenőrzés és esetleges intézkedés tekintetében.
Kérem, szíveskedjék illetékességből észrevételeit Budapest Főváros Kormányhivatal Közlekedési Hatóságának, továbbá a BKK taxi-közlekedés felügyeletének és a Fogyasztóvédelmi Hatóságnak megküldeni.
Üdvözlettel
Metál Zoltán
elnök
Országos Taxis Szövetség
Úgy tűnik, az Európai Unió végre szabályozni fogja az idősebb sofőrök kérdését, és azt, hogy…
A BKK folytatja a legvédtelenebbek, tehát a gyalog, kerékpárral vagy kerekesszékkel közlekedők, illetve az idősebbek…
Az elektromos autók iránti érdeklődés kissé hullámzó, de a piaci keresletük folyamatosan növekszik. A fenntartható…
Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…
Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…
Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…