A Swiss International Air Lines 20 százalék keresetcsökkenéssel számol, ezért 15 százalékkal kevesebb repülőgépet üzemeltet, és közel ezer embert bocsát el rövid időn belül – olvasható a légitársaság közleményében.
Egy évvel a járvány kitörése után is rendkívül visszafogott a kereslet a légiközlekedés iránt, az eddig megvalósított költségcsökkentő intézkedések ellenére elkerülhetetlenné vált a vállalat jelentős átalakítása.
Középtávon a Swiss átlagosan 20 százalékos keresletcsökkenéssel számol, a reaCH elnevezésű reorganizációs programmal ehhez próbálják igazítani a cég méretét és a költségszintjét is.
A cél 500 millió frank kiadáscsökkentés, az állami hitel mihamarabbi visszafizetése, a fenntartható fejlődés biztosítása és a versenyképesség megőrzése. Ennek érdekében a most 90 repülőgépből álló flotta 15 százalékkal csökken majd, ide értendő a wet-lease alapon szolgáltatást nyújtó, Budapestre is gyakran közlekedő Helvetic Airways gépparkja is.
A keskenytörzsűek száma 69-ről 59-re csökken, főként Airbus A320-as családba tartozó gépeket vonnak ki, a szélestörzsűek száma 31-ről 26-ra változik, Airbus A340-esek távozásával.
Utóbbi azért sem meglepő, mert a Lufthansa-csoport már korábban jelezte, hogy kivonja flottájából a négyhajtóműves típust, helyette Boeing 787 Dreamlinerek és 777-esek, valamint Airbus A350-esek érkeznek a csoporthoz.
Ezzel párhuzamosan 2021 végére ezer fővel csökken majd a munkavállalók száma, de további 780 dolgozónak mondhatnak fel, ezek között van 200 földi kiszolgáló, 60 karbantartó, 400 légiutas-kísérő és 120 pilóta.
A létszámcsökkentés után a társaságnál 2019-hez képest 20 százalékkal kevesebben fognak dolgozni. A vállalat már megkezdte a tárgyalást a szakszervezetekkel az átalakításról, megegyezés júniusban várható – tudhatjuk meg az airportal.hu összeállításából.
A Swiss közleményében hangsúlyozta, hogy a turisták igényeinek kiszolgálása mellett továbbra is fontosak maradnak a prémium utasok, ezért megtartják a zürichi gyűjtő-elosztó központot és az első osztály is elérhető marad az összes hosszú távú járaton.
A fenntartható fejlődés érdekében a Swiss tovább folytatja a flotta modernizációját és egyre nagyobb arányban használ majd fenntartható forrásból származó kerozint – derül ki a tájékoztatóból.
Cash/fotó: swiss.com
Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…
Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…
Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt 2025. április 6-ig megváltozik a forgalmi rend. A Budapesti Rendőr-főkapitányság…
Hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet. Keddtől hatályos az e-pénztárgépekről szóló rendelet, amely jelentősen átalakíthatja a…
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának minden vállalkozó, vállalkozás köteles éves regisztrációs díjat fizetni. A díj…