Nem úgy a közjegyző által hivatalos küldeményként érkezett fizetési meghagyást! Ezekkel minden esetben foglalkozni kell!
Fizetési meghagyást nem csak cégek és szolgáltatók, hanem bárki kezdeményezhet, akinek tartoznak. Elmaradt számlák, vissza nem fizetett kölcsönök, vagy akár károkozás is lehet a fizetési meghagyás tárgya. Az összeg sem mindegy: hárommillió forintos tartozás alatt kizárólag ez az eljárás alkalmazható, az ennél magasabb összeg esetén lehet csak közvetlenül a bírósághoz fordulni.
Fizetési meghagyást a hitelező kezdeményezésére a közjegyző bocsát ki, tértivevényes hivatalos levélben. Ha nem értünk egyet a fizetési meghagyásban foglaltakkal, ellentmondást kell benyújtanunk. Mégpedig a levélben megadott határidőn – 15 naptári napon – belül. Ennek hiányában, a fizetési meghagyás jogerőssé válik, a tartozás pedig végrehajthatóvá.
Ugyanez történik akkor is, ha a második kézbesítési kísérletet követő 5 napon belül nem vesszük át a küldeményt.
Ellentmondásunkban nem kell indokolni, vagy bizonyítani semmit. Ha a hitelező továbbra is fenntartja igényét, azt bírósági eljárásban érvényesítheti. Persze ha a követelés jogos, akkor legjobb, ha gyorsan fizetünk…
-oli-
Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…
Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…
Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt 2025. április 6-ig megváltozik a forgalmi rend. A Budapesti Rendőr-főkapitányság…
Hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet. Keddtől hatályos az e-pénztárgépekről szóló rendelet, amely jelentősen átalakíthatja a…
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának minden vállalkozó, vállalkozás köteles éves regisztrációs díjat fizetni. A díj…