Kenőpénzről már mindenki hallott, a kenőszesz már kevésbé gyakori megoldás.
Állítólag Magyarország nem Balkán, mégis rendszeresen előkerülnek olyan sztorik, amik ezt nyomatékosan cáfolják. Itt van például az a Heves vármegyei vizsgaállomás, ahol nemcsak kenőpénzt fogadtak el, hanem kenőszeszt is. Nyilván azért cserébe, hogy mindenféle külföldről behozott romot áttoljanak a vizsgán.
A közlekedésbiztonsag.kti.hu beszámolója alapján összesen 16 személynek kell felelnie „előnyért hivatali kötelességét megszegve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása” és más bűncselekmények miatt.
Ahogy írják: Pénzért, italokért szemet hunytak a kisebb hibák felett, azt igazolták, amit az ügyfél kért. Problémák esetén nem szakították meg az eljárást, nem kellett újra fizetni a folytatásért. Hamis állapotigazolást és a megbízónak kedvezőbb környezetvédelmi besorolást adtak ki.
Vagyis ha bevitt az ügyfél egy szakadt autót, de volt nála kápé, vagy esetleg némi pia, akkor az autót máris jóval kevésbé látták elrettentőnek a vizsgabiztosok. A környezetvédelmi besorolást is optimistábban látták, ha kaptak cserébe valamit.
Mint írják: A Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján a közelmúltban a nyomozó ügyészségek országszerte több hasonló esetet tártak fel. Ezek között vannak a gépjárművek kötelező időszakos műszaki vizsgáztatásával összefüggő korrupciós esetek és honosítási eljárásokban elkövetett vesztegetések egyaránt.
Hozzátették: A Legfőbb Ügyészség közleményében az áll, bizonyíthatóan több mint 30 esetben szegte meg hivatali kötelezettség a Heves Vármegyei Kormányhivatal kormánytisztviselője, akinek a kormánytisztviselői jogviszonyát a történtek után megszüntették. Több százezer forint kenőpénzre tett szert ez idő alatt.
A teljes cikket ide kattintva tudod elolvasni.
Forrás: totalcar.hu Kép: illusztráció
Télikabátban vezet? A Volvo Car Poland megbízásából végzett kutatás szerint a lengyel sofőrök akár 83%-a…
A 6x6 Taxi felfüggeszti működését, indoklásul számos nehezséget említenek, amelyek kiderülnek abból a levélből, melyet…
A járművek azonosítása új korszakba lépett: a hagyományos fém rendszámtáblák napjai meg vannak számlálva. Dubajban…
Ideális esetben pontosan tudjuk, mik azok a felszerelések, amiket magunknál kell tartani, ha autóba ülünk.…
Ismét a Fővárosi Közgyűlés napján. Taxis demonstráció közepette tartja szerdai ülését a Fővárosi Közgyűlés –…
Továbbra is dinamikus kereslet tapasztalható a hazai használtautó-piacon, különösen az elektromos és hibrid modellek iránt.…