2025 elejétől Magyarországon is drasztikusan nő a bárki számára elérhető elektromosjármű-töltőpontok száma: a nagy benzinkúttársaságok (pl. MOL, Shell) saját beruházásban telepítenek új csatlakozókat, párhuzamosan zajlik egy többfázisú európai uniós pályázat és egy attól független, szintén EU-finanszírozású projekt is.
A Connecting Europe Facility (CEF) keretében futó Alternative Fuel Infrastructure Facility (AFIF) alprogram első üteme januárban zárult: 55 új állomást adtak át. Három további pályázati kör következik 2026 novemberéig, majd két év szünet után indul a kifejezetten vidéki „töltővakfoltok” felszámolását célzó hazai program.
Bár optimista szemmel a telepítések ütemezettek, pesszimista nézőpontból mindez lassúnak tűnik. Pozitívum, hogy az új töltőpontok nem egyszerre csatlakoznak a hálózatra, de a folyamatos, növekvő terhelés így is komoly kihívást jelent az elavult infrastruktúrának.
Nem csak Magyarországon, hanem egész Európában – sőt világszerte – a régi hálózatok nem a mostani, gyors zöldenergia-átállás igényeire készültek. Az e-autó-töltőkön túl a telepített hőszivattyúk, az új zöldenergia-források (például a háztartási napelemek) együttes terhelése egyre inkább meghaladja a jelenlegi vezetékes rendszerek kapacitását.
Forrás: hvg.hu
Péntek hajnalban, röviddel 02:00 óra előtt egy személyautó sofőrje rendőri jelzésre nem állt meg a…
Kandahár tartományában egy hetek óta tartó, 40 °C körüli hőhullám kínozza a helyieket, ahol a…
Kedd reggel egy 75 év körüli nő taxizott a fővárosban, amikor hirtelen rosszul lett és…
Sokan hallották már, hogy parkoláskor inkább egyenes kerekekkel érdemes állni – mégis rengeteg autó áll…
Hétfő délután 15–20 mm eső és 80–100 km/órás széllökések kísérték az országot, a Kiderül.hu riasztása…
Az olaszoknál mostantól nincs pardon: aki egyszer már lebukott ittasan a volán mögött, annak be…