A csoport közleményében hangsúlyozta, hogy nem hajlandók tovább tűrni a nagy fogyasztású és városokban sok helyet foglaló SUV-ok jelenlétét.
Keddre virradóan klímaaktivisták akciót hajtottak végre Bécs Währing kerületében, amely során 40 SUV abroncsait engedték le. A Luftnot Kollektiva nevű klímacsoport vállalta magára a szabotázst, melynek célja a klímaváltozás elleni küzdelem radikális eszközökkel történő támogatása.
A csoport közleményében hangsúlyozta, hogy nem hajlandók tovább tűrni a nagy fogyasztású és városokban sok helyet foglaló SUV-ok jelenlétét. Véleményük szerint ezek a járművek túlzott üzemanyag-fogyasztásuk és méretük miatt nemcsak környezetkárosítók, hanem komoly veszélyt is jelentenek a közlekedés biztonságára – számolt be róla a Heute.at.
A helyi rendőrség figyelmeztette a lakosságot az ilyen akciók veszélyeire, amelyek nemcsak anyagi károkat okozhatnak, hanem életveszélyes helyzeteket is előidézhetnek, ha a sofőrök menet közben észlelik a problémát.
Az incidens ismét rávilágít a klímavédelmi aktivizmus radikális formáinak terjedésére, valamint a fenntarthatóságért folytatott küzdelem sürgető szükségességére a közlekedésben is.
Forrás: vezess.hu Kép: illusztráció
Változatos programokkal és gyertyafényes vacsorával búcsúzik az idei szezon a Pesti alsó rakparton. A hosszú…
Egy német sofőrt 150 euróra, vagyis közel 58 000 forintra büntettek, mert vezetés közben az…
Az október 23-ai rendezvények és gyűlések miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz 2025. október 26-ig Budapest több…
Európa gyors ütemben halad az elektromobilitás felé, és ennek az átállásnak az egyik legnagyobb vesztesei…
Várhatóan október 31-én kezdődik a Flórián téri felüljáró déli hídjának műszaki átadás-átvétele, majd az ideiglenes…
Eddig kevésbé ismert, de annál hasznosabb újítás jelent meg a Corvin-negyedben és Újpesten: a BKK…