Categories: Hírek

Tengerjáró hajók meghajtására Toyota hidrogén üzemanyagcella

A Corvus Energy megkezdi egy új tengerjáró hajók számára kifejlesztett hidrogénrendszer forgalmazását, amely a Toyota hidrogén üzemanyagcellás elektromos moduljait használja. A technológia a Toyota Mirai személyautóban használt hidrogén üzemanyagcellás rendszeren alapul, amelynek alternatív változatait a Toyota már targonca, busz, kis- és nehézteherautók, vonatok és hajók számára is kifejlesztette, és moduláris formában is kínálja.

 

A Corvus Energy – amely a zéró emissziós megoldások vezető szereplője a tengeri közlekedés terén – piacra dobta Pelican Fuel Cell System megoldását. Egy ilyen egységben négy Toyota üzemanyagcellás modul található.

2021-ben a Toyota partneri megállapodást kötött a Corvus Energy a zéró kibocsátású tengeri, tenger alatti és kikötői eszközök norvég beszállítójával. A vállalat most bejelentette úttörő, gázbiztos tengeri üzemanyagcellás termékük, a Corvus Pelican Fuel Cell System (FCS) bevezetését. A tengeri ipar átalakítására tervezett új termék jelentős előrelépést jelent a tengeri hajók biztonságos, tiszta és hatékony energiaellátásában. A Corvus Pelican üzemanyagcellás rendszer a H2NOR kutatási projekt eredménye, amelyet a Corvus Energy, a Toyota és más partnerek kezdeményeztek a fenntartható és méretezhető tengeri hidrogén üzemanyagcellás rendszerek fejlesztésének és gyártásának felgyorsítása érdekében.

Rugalmas hidrogénes tengeri rendszer

A tengeri üzemanyagcellás rendszer kétéves fejlesztése során a biztonságon volt a fő hangsúly. A mérnökcsapatok szoros együttműködése lehetővé tette, hogy az üzemanyagcellás modulok a tengeri körülményeknek megfelelő „nyomásbiztos házban” működjenek. A jól bevált üzemanyagcellás technológiához – amelyet több mint 20.000 autóban használnak – a Corvus hozzáadta a tengeri közlekedésben elvárt biztonsági szintet. A moduláris rendszert úgy tervezték, hogy „természetesen gázbiztos legyen”, ami azt jelenti, hogy a környező géptér minden körülmények között gázbiztos. Ez jelentősen csökkenti a biztonsági rendszerrel és a szellőzéssel szemben támasztott követelményeket, lehetővé téve az FCS hatékony integrálását a hajótestbe.

Nor-Shipping konferencia Norvégiában

Júniusban Thiebault Paquet, a Toyota kutatás-fejlesztési és üzemanyagcellás üzletágának alelnöke részt vett a Nor-Shipping konferencia eseményén Oslóban. A norvég óceánpolitikai miniszter, Bjørnar Skjæran jelenlétében elmagyarázta, hogy a Toyota technológiája milyen szerepet játszik a tengeri szektor széndioxid-mentesítésében. A Toyota biztos üzemanyagcellájának megbízhatóságában, azonban a Corvusszal kötött partnerség azt is lehetővé teszi, hogy tovább bővítsék technológiájukat, és mindenki számára előnyös helyzetet biztosít a szigorú tengeri követelményekkel kapcsolatos jövőbeli kulcsfontosságú információk terén. Ezen túlmenően a kikötői infrastruktúra fejlesztése, valamint az iparhoz és a közlekedéshez való kapcsolódásuk kulcsfontosságú lesz a megújuló hidrogén szempontjából.

 

„A Toyota a karbonsemlegesség felé vezető úton a közúti közlekedés mellett a tengeri közlekedésben is elkötelezte magát a többtechnológiás stratégia mellett. A siker a teljességre törekvő megközelítésen múlik, amely a hidrogén kínálatot és a keresletet üzleti életképes ökoszisztémákban egyesíti, a hidrogénfelvétel biztosítása mellett. A tenger és a kikötők az ökoszisztéma fejlődésének középpontjában állnak majd.” – avat be Thiebault Paquet, a TME üzemanyagcellás üzletágának vezetője.

 

„Küldetésünk a tiszta jövő megteremtése, és az évek során számos különféle hajótípus úttörői voltunk. Az akkumulátorok azonban nem képesek biztosítani ezt számunkra. Ha zéró kibocsátás mellett szeretnénk hajózni, akkor a tiszta energiát más formátumban kell biztosítanunk. Meggyőződésünk, hogy a hidrogén a természetes választás rövidebb és közepes távolságú utakra, mivel ez a legenergiahatékonyabb út. A biztonsági szint, valamint a rugalmasság és a moduláris felépítés forradalmasítja a tengeri hajózást a jövőben. Nagyon nagy köszönettel tartozunk a Toyotának és a többi partnernek a nagymértékű közreműködésért – soha nem tudtunk volna ilyen gyorsan piacra dobni egy ilyen fejlett terméket ilyen erős konzorcium nélkül.” – teszi hozzá Geir Bjørkeli, a Corvus Energy vezérigazgatója.

Forrás: Toyota CE

Double D

Recent Posts

5000 forint és hétfőig kötelező volt befizetni: a NAV is keményen rászállhat arra, aki elfelejtette

Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…

12 óra ago

Újabb budapesti utcákban vált fizetőssé a parkolás: ezt kell tudni

Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…

12 óra ago

Leáldozott a papírnyugtáknak: júliustól munkába állhat a NAV új rendszere

Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…

1 nap ago

Ideiglenes forgalomkorlátozás Budapesten

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt 2025. április 6-ig megváltozik a forgalmi rend. A Budapesti Rendőr-főkapitányság…

2 nap ago

Tegnaptól érvényes: több mint 200 ezer vállalkozást érint!

Hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet. Keddtől hatályos az e-pénztárgépekről szóló rendelet, amely jelentősen átalakíthatja a…

2 nap ago

Kamarai díj fizetési határidőn túl

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának minden vállalkozó, vállalkozás köteles éves regisztrációs díjat fizetni. A díj…

2 nap ago