Nyolcvan percen át egyeztettek a taxisok képviselői a főpolgármesterrel, de nem született megegyezés.
Hétfőtől 10 százalékkal emelkedett a fővárosi taxitarifa, de a taxis érdekképviseletek ezt kevesellték, ezért ismét tárgyaltak a főváros vezetésével. A további dráguláshoz azonban nem járult hozzá a fővárosi önkormányzat – tudtuk meg Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettestől.
Mint elmondta, a taxisok egy része kért találkozót a főpolgármestertől, és Karácsony Gergely 80 percen keresztül állt rendelkezésükre, de megegyezés nem született.
“Ma volt egy 10 százalékos emelés, ez azt jelenti, hogy egy éven belül 47 százalékkal emelkedtek a kilométerdíjak és a percdíjak, az alapdíj pedig 57 százalékkal. Mi további emelést akkor látunk indokoltnak, ha az a bizonyos fogyasztói kosár, amiről döntött a Fővárosi Közgyűlés, 20 százalékkal vagy annál magasabb mértékben emelkedik” – mondta Kiss Ambrus.
Azt is jelezte, hogy a taxisok képviselői nem fogadták el ezt az érvelést, és kitartanak az a követelésük mellett, hogy tovább emelkedjen a fővárosban a tarifa.
“Nem tartottuk indokoltnak korábban sem, hogy a rövid távú személyszállítás jobban dráguljon, mint a hosszabb távú, pedig erről szólt a taxisok javaslata” – emelte ki a főpolgármester-helyettes.
Forrás: infostart.hu
Ausztria jelentős változásra készül a városi közlekedés szabályozásában, amely a külföldi autósokat is érinti. A…
Megpróbálják kijavítani a hibákat, de ez súlyos pénzekbe kerül. A Stellantis 22 milliárd eurónyi leírást…
Egyre több modern autó működik kulcs nélküli indítással (keyless system). Kényelmes, gyors, praktikus megoldás –…
Egy taxissofőr kért segítséget a rendőröktől. A titkos akció térdeléssel és sírással zárult. Érzelmes videót…
Újabb bővítés és határidő-hosszabbítás a villanyautó támogatási programban. A kormány újabb módosítást hajtott végre a…
A rendőrség 2026. február 9–15. között Magyarország teljes területén közúti ellenőrzést tart. Az országos akció…