Palkovics László lemondása és a Technológiai és Ipari Minisztérium megszüntetése után változtat a kormányzati struktúrán Orbán Viktor. Hétfőn benyújtotta a törvénymódosító javaslatot a minisztériumok felsorolásáról. Semjén Zsolt pedig azt kérte, hogy az Országgyűlés kivételes eljárásban tárgyalja a javaslatot, és kedden már szavazzon is róla.
A benyújtott javaslatból az derült ki, hogy két új minisztérium áll fel a jövőben:
Utóbbi a Miniszterelnöki Kabinetirodából válik ki január 1-től, és azt jelenti, hogy Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter önálló tárcát kap. Eddig tárca nélküli miniszterként felelt a területért, a saját apparátussal jelentősen nőhet a súlya a kormányban. Azt már korábban bejelentették, hogy az Energiaügyi Minisztériumot Lantos Csaba vezeti december 1-től.
„Az orosz–ukrán háború okán bevezetett szankciós politika jelentős hátrányok veszélyével fenyeget mind az energiaügyek, mind a gazdaság területén. A veszélyek ellensúlyozása érdekében indokolt, hogy mindkét területért önálló minisztérium feleljen a kormányzati feladatmegosztási struktúrában” – indokolták a döntést a javaslatban.
További változás a kormányzati struktúrában, hogy a májusban megalakult Építési és Beruházási Minisztériumot átnevezik Építési és Közlekedési Minisztériumra, miután Lázár János tárcája kapta meg a közlekedési területet Palkovics László minisztériumától.
A felsorolás szerint az eddigi 11 helyett 12 minisztérium lesz:
Múlt héten Csák János kulturális és innovációs miniszter már annyit elárult az InfoRádiónak, hogy több terület is minisztériumot cserél a kormányon belül. Az innovációs tárcához kerül például a felnőttképzés a megszüntetett Technológiai és Ipari Minisztériumtól, míg a vállalkozásfejlesztésért és a foglalkoztatáspolitikáért a jövőben a Nagy Márton vezette Gazdaságfejlesztési Minisztérium felel majd.
Palkovics László november 9-én nyújtotta be lemondását, amit a miniszterelnök még aznap elfogadott. A technológiai és ipari miniszter azzal indokolta döntését, hogy egységes portfólióként tekintett a tárcájára, és az önálló Energiaügyi Minisztérium megalakulása után nem vállalja annak vezetését.
A kormány öt napig nem erősítette meg a miniszter távozását, amit Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter később azzal indokolt, hogy csak a hivatalos bejelentés előtt lévő nap állapodott meg Orbán Viktor Lantos Csabával az új minisztérium vezetéséről.
Palkovics Lászlót az N7 Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Holding Zrt. vezérigazgatójának nevezték ki. Az állami hadiipari cég a Honvédelmi Minisztériumhoz került a Technológiai és Innovációs Minisztériumtól.
Forrás: telex.hu kép: illusztráció
Bár már egy évtizede működik a VÉDA-rendszer a hazai közutakon, még mindig beleszaladni téves feltételezésekbe…
A májusi adatok szerint több mint 50 százalékkal nőtt az elektromos autók iránti érdeklődés egy…
A Google Maps már kivette, a Waze egyelőre még mutatja a traffipaxok helyét – de…
Már nem csak az elektromosok és hibridek sújtják a piaci versenyben a benzines és gázolajos…
2020 elejéhez képest tízszeresére nőtt a tisztán elektromos járműállomány Magyarországon. Minden idők második legjobb havi…
A lejárt jogosítvány nem csupán egy adminisztratív baki, hanem súlyos következményekkel is jár. Aki nem…