Categories: Hírek

Megszületett a rakpart jövőjéről szóló megállapodás!

Tizenhat szakmai és érdekvédelmi civil szervezettel közösen adott ki nyilatkozatot a Fővárosi Önkormányzat a rakpart jövőjével kapcsolatban. Ezzel megteremtettük a lehetőségét annak, hogy a rakpart fejlesztése széleskörű társadalmi támogatást élvezve folytatódhasson. 

 

Mi fog most történni? 

  1. Folytatódik a rakpart fejlesztésének előkészítése a főváros által elképzelt elvek alapján. Az egyeztetéseket folytatjuk, a részleteket közösen dolgozzuk ki.
A főpolgármester rövid megnyitójában köszönetet mondott a megjelenteknek a sikeres megállapodásért
  1. Jövőre további tesztidőszakok következnek, amikor ha átmenetileg is, de másképp használhatjuk, belakhatjuk a pesti alsó rakpartot. Ez a hétvégék mellett érintheti a nyári szünetet és egyes hétköznap estéket is, a délutáni csúcsidőszakokat követően.
  2. A partnerségben résztvevő szervezetekkel közösen monitoring rendszert állítunk fel, ami a város közlekedésének egészén méri és értékeli a rakparti tesztidőszakok hatásait.

 

  1. A forrás rendelkezésre állása esetén a kivitelezés első ütemében azok a szakaszok újulhatnak meg, amelyek végleges kialakítása nem érinti a közúti átmenő forgalmat.
  2. A teljes fejlesztési program megvalósítása pedig akkor történhet meg, ha a közös értékelési rendszer alapján az látszik, hogy a város közlekedése működőképes a pesti alsó rakpart átmenő forgalma nélkül is.

 

???????? Fontos mérföldkő a mai nap a rakpart fejlesztésében. Remélem, néhány év múlva, az átadott rakparton sétálva úgy tekinthetünk vissza erre a megállapodásra, mint ami végre közös, járható utat jelölt ki a rakpart fejlesztésére.

???? Köszönöm minden együttműködő szervezet munkáját, nagy utat tettünk meg mindannyian.

 

A nyilatkozatot aláíró szervezetek:

 

A nyilatkozatot aláíró szervezetek:

Budapest Városháza

Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK)

C8 Civilek Józsefvárosért

Jarokelo.hu

Kis Távolságok Városa

KÉK – Contemporary Architecture Centre

Közösségfejlesztők Egyesülete

Levegő Munkacsoport

Magyar Autóklub

Magyar Kerékpárosklub

Magyar Közlekedési Klub

Magyar Település- és Területfejlesztők Szövetsége

NiT Hungary

Országos Taxis Szövetség

Személyhajósok Szövetsége

Valyo, város és a folyó

Város és Mobilitás Intézet

 

 

 

 

 

Double D

Recent Posts

Hajmeresztő szabályokra bukkant az új KRESZ tervezetében a szakértő

Az új KRESZ-tervezet szakmai körökben is heves vitákat váltott ki. A változások között találni újszerű,…

2 óra ago

Figyelem, autósok! Új féklámpa jön 2026-tól, sokan nem is tudnak róla

Meglepő változás jön az utakon: 2026 közepétől újfajta féklámpa lesz kötelező az új autókban az…

2 óra ago

Befejezi a Model S és a Model X gyártását a Tesla

Utód nélkül nyugdíjazza öreg típusait a Tesla, jelentette be Elon Musk. A Model S és…

2 óra ago

Tarifaemelés, lehet?

Az alábbi néhány sort az Országos Taxis Szövetség osztotta meg velünk: Ma délután a Főpolgármester…

16 óra ago

Egy verseny, ahol a Tesla lenyomta a Skodát – ilyen használt autókat vesznek a magyarok

A klasszikus kedvencek még mindig vezetik a listát, de az áruk egyre csökken. Ugyanakkor hiába…

1 nap ago

A növekvő számú kátyúra figyelmeztet a biztosítási alkuszok szövetsége

Az elmúlt napokban az időjárás változása, a napi hőingás hatására hirtelen megnőtt az utakon a…

1 nap ago