Categories: Hírek

Nem csak a taxi ára emelkedett

900-ról 1500-ra emelkedett a reptéri buszjegy

 

A koronavírus-járvány csökkenésének és a turizmus újraéledésének köszönhetően ismét növekedik a 100E autóbusz kihasználtsága, így a BKK sűríti a járatindulásait. Budapest belvárosa és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között közlekedő 100E autóbuszra váltható jegy ára a jelenlegi 900 Ft-ról 1500 Ft-ra emelkedik július 1-jével.

 

Június 1-től sűrűbb a 100E menetrendje

A reptéri járat kényelmes és közvetlen összeköttetést biztosít a belváros és a Budapest Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér között. A 100E autóbusz kihasználtsága a pandémia előtti időszakhoz közelít, ezért a BKK az ügyfelek elvárásaihoz igazodva a buszok menetrendjének sűrítéséről döntött.

Az autóbuszok június 1-től, szerdától:

  • minden nap, napközben 10 percenként indulnak,
  • kedden, szerdán és csütörtökön 8 és 9 óra között az eddigi 15 perc helyett 12 percenként elérhetők,
  • hajnalban és késő este további járatok segítik a kényelmes utazást.

Éjszaka, 25 perccel később, 1:05 helyett 1:30-kor indul a belváros felé az utolsó busz, ezzel is segítve a késő éjszakai repülőjáratokkal érkező utasokat.

Július 1-től 1500 Ft lesz a jegy ára

Budapest közösségi közlekedése a jelenlegi kedvezőtlen gazdasági helyzet ellenére is kiszámíthatóan, fennakadások nélkül működik. A Főváros és a BKK a jelentősen emelkedő fenntartási költségek ellenére továbbra is garantálni kívánja a stabil működést.

A 100E vonal használatával kapcsolatban még 2019-ben készített a BKK egy felmérést. A kutatás adatai szerint a repülőtéri járat utasainak 83 százaléka külföldi, akik csak alkalmi jelleggel használják a BKK szolgáltatásait. Az említett felmérés szerint az utasok nagyobb része a 3,7 eurós árszintet (ami jelenlegi árfolyamon számítva kb. 1500 Ft) is elfogadhatónak tartaná a 100E autóbuszra váltható repülőtéri vonaljegyért.

Külföldön változó képet mutat a budapesti repülőtéri vonaljegyhez hasonló termékek ára:

  • Londonban kb. 3000 Ft-tól,
  • Párizsban kb. 3500-4200 Ft-ért,
  • Rómában legalább 1700-1800 Ft-ért,
  • Prágában kb. 1300-1400 Ft-ért,
  • Bécsben kb. 2800 Ft-ért lehet eljutni a repülőtérről a belvárosig, vagy onnan vissza.

A buszok a reptér felé csak a Kálvin térnél állnak meg (az éjszakai járatokról való átszállást megkönnyítve 3:32-kor és 4:02-kor az Astoriánál is megállnak a járatok), míg a Deák Ferenc tér felé tartó buszokról a Kálvin tér mellett az Astoriánál is le lehet szállni.

Minden további információ a 100E repülőtéri busszal kapcsolatban megtalálható a BKK oldalán. A járat részletes menetrendje itt található.

Forrás/fotó: Budapesti Közlekedési Központ

 

 

OldA

Recent Posts

Egy elektromos autó annyit szennyez, mint három hibrid – állítja a Toyota-vezér

Elképesztő kijelentés: egy villanyautó nagyobb szénlábnyomot hagy, mint három hibrid! Akio Toyoda, a Toyota elnöke…

7 óra ago

10 milliárdos üzlet a taxis fuvarszervezés – Kiderült, hogy tényleg kell a nemzetközi háttér

Továbbra is virágzik a taxis fuvarszervezői piaci Budapesten. Kiderült, hogy a legnagyobb bevételek eléréséhez kell…

11 óra ago

Elképesztő veszély: benzinkúton csaptak fel a lángok

Az utóbbi időben egyre több kigyulladt autóról lehet hallani, azonban a mostani elképesztő veszélybe sodorta…

15 óra ago

Visszaeső – elfogták a taxisra késsel támadó férfit

Elfogták a férfit, aki késsel fenyegetett egy taxist a XVIII. kerületben. Kiderült, hogy tavaly is…

2 nap ago

Osztrák kísérlet: a zöld féklámpák az autó elején minimalizálhatják a balesetek kockázatát

Féklámpák az autó elején? Elsőre szokatlannak hangzik – de valódi különbséget jelenthet. Egy grazi és…

2 nap ago

Leállhatnak a gyártósorok, óriási bajban az autógyártók

A Kínából származó ásványi anyagok megvonása világszerte megbénítja az autógyártókat. Egy gyors megoldás nélkül lassulhat,…

2 nap ago