Vannak, akik a digitális vonaljeggyel még csak most ismerkednek, ezért érdemes alaposan tájékozódni a használati feltételekről. A jegyet mindenképp érvényesíteni kell felszálláskor kódbeolvasással, használni pedig – a metró kivételével – egyetlen egy utazásra, annak végéig lehet – írja közleményében a BKK.
Az elmúlt tíz napban több mint 300 ezer felhasználó kezdte el használni a BudapestGO applikációt, amellyel nemcsak útvonalat lehet tervezni, hanem többek között jegyet, vagy bérletet is lehet vásárolni. Az új alkalmazásban eddig 30 ezernél is több vásárlást kezdeményeztek a fővárosban közlekedők. Az egyik legnépszerűbb termék a digitális vonaljegy, amiből összesen 21 ezer darabot váltottak tíz nap alatt.
Hogyan kell használni a digitális vonaljegyet?
A telefonon vásárolt vonaljegy és a papír alapú változat felhasználási feltételei teljesen azonosak, azonban aki először használja ezt a jegytípust, annak érdemes jobban odafigyelnie. A legfontosabb tudnivalók a következők:
A telefonon megváltott vonaljegyet az utazás elkezdése előtt – ahogy a papírjegyeket is – mindenképp érvényesíteni kell. Azonban az elektronikus érvényesítés módja természetesen egy kicsit másképp történik. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a járatra való felszálláskor a telefonnal be kell olvasni a jármű külső ajtaján, vagy a metró bejáratnál kihelyezett kódot. Kódbeolvasás után a jegyen megjelenik az „Érvényesítve” felirat zöld színnel.
Első ajtós felszálláskor az érvényesítés után megjelenő animált ábrát fel kell mutatni a járművezetőnek, a metróbejáratnál pedig a BKK munkatársainak. Aki utazás közben jegyellenőrrel találkozik, annak az ellenőrzést végző személy kérésére is be kell mutatnia a jegyet.
A digitális vonaljegy egyetlen utazásra érvényes, útmegszakítás és visszaút nélkül. Ez alól csak a metróvonalak kivételek, ugyanis ezen vonalak között – a papírjegyekhez hasonlóan – egyszer át lehet szállni. A vonaljegyet szinte minden BKK járatra, környéki buszra, valamint a HÉV-ekre is lehet használni Budapest közigazgatási határán belül. A jegy – a papír változatához hasonlóan – az első leszállásig és a jegyérvényesítéstől számított maximum 80 percig (amelyik hamarabb bekövetkezik) használható utazásra. Az éjszakai járatok útvonala hosszabb, így azokon 120 percig érvényes a vonaljegy.
Két konkrét példa a használatra:
BudapestGO applikációt bárki letöltheti az App Store-ból és a Google Play áruházból. A digitális vonaljegy használati feltételeiről a BKK weboldalának Jegyek és bérletek menüpontjában, a BudapestGO-ról pedig a bkk.hu/budapestgo oldalon olvashatók további információk – derül ki a tájékoztatóból.
Cash/fotó: BKK
Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…
Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…
Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt 2025. április 6-ig megváltozik a forgalmi rend. A Budapesti Rendőr-főkapitányság…
Hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet. Keddtől hatályos az e-pénztárgépekről szóló rendelet, amely jelentősen átalakíthatja a…
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának minden vállalkozó, vállalkozás köteles éves regisztrációs díjat fizetni. A díj…