Ha végrehajtható követelés van az adóssal szemben, akkor a végrehajtó elkezdi felkutatni az adós vagyontárgyait, amelyekből a jogszabályban meghatározott sorrendben és korlátokkal megpróbálja végrehajtani az adóssal szembeni követeléseket. A gépjármű és az ingatlan végrehajtásnak jogszabályi korlátai vannak, így azokból nehezebb a végrehajtás.
Bár furcsán hangzik, de az állammal szemben fennálló követelés – vagyis az, hogy az adós adó-visszatérítést fog kapni – szintén vagyontárgynak minősül.
Elvileg emiatt a végrehajtó jogszerűen adhatna ki egy felhívást a magyar államnak, hogy az adó-visszatérítést jelentő követelést ne az adósnak, hanem közvetlenül neki, a végrehajtónak utalja át.
Ezt a lehetőséget a kormány – A veszélyhelyzetre tekintettel a gyermeket nevelő magánszemélyek adóvisszatérítés-előlegének követelésfoglalás alóli mentesítéséről szóló 17/2022. (I. 24.) kormányrendelettel – megakadályozta.
Ez viszont nem jelenti azt, hogy erre az összegre a végrehajtók egyáltalán nem számíthatnának. Amint az összeg megérkezett a bankszámlára, az ott lévő pénzre vonatkozó szabályok alapján lehet belőle végrehajtani. Akinek tehát inkasszó van például a bankszámláján, az rögtön el is fog esni ettől az összegtől, vagy annak egy részétől.
-oli-
Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…
Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…
Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt 2025. április 6-ig megváltozik a forgalmi rend. A Budapesti Rendőr-főkapitányság…
Hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet. Keddtől hatályos az e-pénztárgépekről szóló rendelet, amely jelentősen átalakíthatja a…
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának minden vállalkozó, vállalkozás köteles éves regisztrációs díjat fizetni. A díj…