Categories: Hírek

Az önvezető Priuszok már pizza futárok

Eleinte sofőr is lesz az átalakított hibrideken

 

Kaliforniában december elején útjára indult az állam első kereskedelmi célú, autonóm házhoz szállítási szolgáltatása. Az árut a 7-Eleven vegyesbolthálózat, az önvezető technológiát a Nuro, a gépkocsit pedig a Toyota biztosítja.

A világ egyik vezető autonóm mobilitási start-up vállalkozása, a Nuro december elsején megkezdte kereskedelmi önvezető futárszolgáltatását Kaliforniában. A helyszín tökéletes választás, hiszen az állam nem csak a világ egyik legfontosabb új technológiai központja, de a járművekre vonatkozó károsanyag-kibocsátási szabályozások is itt a legszigorúbbak az egész világon, ilyenformán Kalifornia a jövőbeli mobilitás kísérleti terepének számít.

A Nuro, amely egy évvel ezelőtt, a piaci szereplők közül elsőként kapta meg az engedélyt az önvezető járművek kereskedelmi célú alkalmazására, a csaknem 100 éves múltra visszatekintő, Észak-Amerikában csaknem tízezer, világszerte több mint hetvenezer üzletet működtető vegyesboltlánccal, a 7-Elevennel kötött szerződést.

Az ügyfelek a lánc boltjaiban megrendelt áru házhoz szállítása során választhatják a Nuro autonóm járművét: egy megfelelően átalakított Toyota Prius hibridet. Kezdetben minden autóban biztonsági sofőr foglal helyet, aki kizárólag vészhelyzet esetén avatkozik bele a vezetésbe.

A szolgáltatás egyelőre a Nuro cégközpontjának közelében, a Szilícium-völgy egyik legfontosabb városában, Mountain View-ban érhető el. A Nuro és a Toyota Priusok egy másik helyszínen, a texasi Dallasban már pizza futárként szolgálják ki az ügyfeleket – olvasható a hírügynökségi jelentésben.

Cash/fotó: youtube.com

OldB

Recent Posts

Egy verseny, ahol a Tesla lenyomta a Skodát – ilyen használt autókat vesznek a magyarok

A klasszikus kedvencek még mindig vezetik a listát, de az áruk egyre csökken. Ugyanakkor hiába…

8 óra ago

A növekvő számú kátyúra figyelmeztet a biztosítási alkuszok szövetsége

Az elmúlt napokban az időjárás változása, a napi hőingás hatására hirtelen megnőtt az utakon a…

8 óra ago

Sarkos véleményt mondott az ügyvéd az új KRESZ-ről

Melyik változásnak van kevés értelme? Mit nem lehet majd ellenőrizni? Kire tol nagyobb felelősséget az…

1 nap ago

Fegyházba küldenék L. Antalt, aki késsel rabolt egy ötmilliót érő taxit Budapesten

Vádat emelt a Budapesti XVIII. és XIX. Kerületi Ügyészség azzal az L. Antallal szemben, aki késsel rabolt egy…

2 nap ago

Így szigorodhatnak a világítás szabályai a KRESZ-tervezet szerint

Minden járművet mindenhol ki kell világítani, azaz lakott területen belül is kötelező lesz a tompított…

2 nap ago

Már tényleg nem ül senki a Tesla robotautók kormánya mögött

Bár még próbaüzemben jár, de január 22 óta nyilvános szolgáltatásként igénybe vehető a Tesla biztonsági…

3 nap ago