Egy hónap múlva lejár a jelentkezési határidő arra az egy évesre tervezett úttörő programra, melynek során a tartós marsi életet szimulálják egy 3D nyomtatóval készült épületben.
Az austini székhelyű Icon olyan építéstechnikával kísérletezik, amely a jelenleginél „több menedéket biztosít” az emberek számára akkor, amikor a legnagyobb szükségük van rá. Ennek része, hogy a cég elsőként szerzett engedélyt az Egyesült Államokban arra, hogy 3D nyomtatóval épült házakkal, épületekkel folytasson kísérleteket. Az anyagokat, a robotikát és az építéstechnológiát ötvöző pionírkodásnak úgy látszik, megvan az első eredménye: a NASA – melynek marsjárója alig néhány hónapja landolt a vörös bolygón – a jelek szerint lát fantáziát abban, hogy nyomtatott házakkal kolonizálják a Marsot.
Az amerikai űrkutatási hivatal Johnson űrközpontjában szimulációra készülnek. A Mars Dune Alpha az ICON következő generációs építési rendszerét teszteli úgy, hogy az 1700 négyzetméteres épületben az első marsi űrmissziók számára szimulálják majd a marsi életet, azt az élőhelyet, amivel a landolás után „be kell érniük” az űrhajósoknak. A bjarke ingels group (big) építész-tervezőiroda által kidolgozott építészeti koncepció középpontjában az állt, hogy hosszú távú munkavégzésre is alkalmas, reális marsi élethelyzetet szimulálhassanak az épülettel.
A NASA úgy tervezi, hogy ha a ház elkészül, egy évre bezárja a személyzetet az épületbe, és vizsgálják a funkcionalitás, az időállóság, praktikusság szerint az Icon építményét ugyanúgy, mint a benne élő és dolgozó személyzet paramétereit.
Az elképzelés szerint az „asztronauták” közül négyen tervezett, szimulált marsi sétákat is tesznek majd, lesznek tudományos kutatások és persze különböző kommunikációs korlátozásokkal, berendezés-meghibásodásokkal is szembesítik majd a csapatot, hogy a stressztűrést és a helyzetkezelési lehetőségeket is vizsgálhassák.
A NASA már toborozza a feladathoz a jelentkezőket, akik szeptember 17-ig be kell adják a jelentkezési kérvényüket, hogy aztán – a kiválasztottak – 2022 őszén megkezdhessék az egy évre tervezett szimulációt.
Cash/fotó: NASA
Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…
Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…
Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt 2025. április 6-ig megváltozik a forgalmi rend. A Budapesti Rendőr-főkapitányság…
Hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet. Keddtől hatályos az e-pénztárgépekről szóló rendelet, amely jelentősen átalakíthatja a…
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának minden vállalkozó, vállalkozás köteles éves regisztrációs díjat fizetni. A díj…