Több órás megfeszített munkával, három magasból mentővel és egy vízágyúval megerősítve, húsz gépjárművel, száz tűzoltó hétfő délelőttre eloltotta a Budapest VIII. kerület Kerepesi úti Főtaxi épület mögötti raktár tüzet. A lángok még vasárnap este csaptak föl. Egyelőre az utómunkálatok folynak a helyszínen – tudtuk meg az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságtól (OKF).
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vasárnap éjjel közölte, miszerint a Budapest VIII. kerület Kerepes úton ég egy földszintes raktárépület. Az oltást bonyolította, a helyszín nehezen megközelíthetősége és a raktár faszerkezete.
Még az éjjel sikerült megfékezni a lángokat, hogy a többi épületre ne terjedjenek át. Ekkor már 11 vízsugár dolgozott az oltáson. A környező épületeket kiürítették, személyi sérülés nem történt.
Hétfőn délelőtt az OKF azt közölte: öt vízsugárral, három magasból mentőre és egy lapos tetőre szerelt vízágyúval oltották el a lángokat a 3500 négyzetméteres, földszintes raktárépületben.
Kiemelték, hogy száz fővárosi tűzoltó mintegy húsz tűzoltó gépjárművel vonult a helyszínre, ahol az egységek a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett dolgoztak a tűz oltásán. A munkálatokat nehezítette, hogy az épület tetőszerkezete fából készült, és gyorsan terjedtek a lángok, valamint gondot okozott az éjszaka feltámadt viharos szél is. Megjegyezték, hogy a kitartó tűzoltási munkálatoknak köszönhetően sikerült megmenteni a lángoktól a két szomszédos épületet.
Korábbi sajtóinformációk szerint a Főtaxi Kerepesi úti raktárja gyulladt ki. A Főtaxi hétfőn délelőtt közölte, valóban az irodaházuk mögött gyulladt ki egy raktárépület, amely nem a Főtaxi használatában van. Hozzátették: a taxitársaság szolgáltatásaiban nincs fennakadás.
A hatóság szakértők bevonásával vizsgálja a tűz keletkezési okát – tudtuk meg.
k.z.t./fotó: youtube.com
Elfogták a férfit, aki késsel fenyegetett egy taxist a XVIII. kerületben. Kiderült, hogy tavaly is…
Féklámpák az autó elején? Elsőre szokatlannak hangzik – de valódi különbséget jelenthet. Egy grazi és…
A Kínából származó ásványi anyagok megvonása világszerte megbénítja az autógyártókat. Egy gyors megoldás nélkül lassulhat,…
Bár már egy évtizede működik a VÉDA-rendszer a hazai közutakon, még mindig beleszaladni téves feltételezésekbe…
A májusi adatok szerint több mint 50 százalékkal nőtt az elektromos autók iránti érdeklődés egy…
A Google Maps már kivette, a Waze egyelőre még mutatja a traffipaxok helyét – de…