Kisiklott és az oldalára borult egy tehervonat egyik kocsija a Rákospalota-Újpest állomáson, ezért hosszabb menetidőre kell számítani a Budapest-Vác-Szob vonalon, és pótlóbuszok viszik az utasokat Rákospalota-Újpest és Fót között – közölte kedden a Mávinform az MTI-vel.
Azt írták, hogy a Rákospalota-Újpest és Dunakeszi között csak az egyik vágányon közlekednek a vonatok. A Budapest-Vác-Szob vonalon 20-30 perccel hosszabb lehet a vonatok menetideje, ami hatással bír a ceglédi, szolnoki vonatokra is, mivel a Nyugati pályaudvar lezárása miatt összevontan járnak – tették hozzá.
Budapesten a Keleti, a Déli pályaudvaron, Kelenföldön, Kőbánya-Kispesten, Rákospalota-Újpesten, továbbá vidéken a miskolci, debreceni, nyíregyházi, békéscsabai, szegedi, kecskeméti, szolnoki, győri, pécsi, nagykanizsai, siófoki, fonyódi, tapolcai, veszprémi, zalaegerszegi és a celldömölki állomáson kaphatnak díjmentesen vizet a vonatokra várakozók.
Az ásványvizet a vasúttársaság 10 és 17 óra között osztja, amíg az időjárás ezt szükségessé teszi – tették hozzá.
A Volánbusz az autóbusz-állomások területén biztosítja az utasok részére az ivóvizet.
Ezen felül a Volánbusz munkanapokon 12 és 14 óra között a megyeszékhelyeken, a nagyobb forgalmat lebonyolító buszpályaudvarokon oszt ásványvizet – olvasható a hírekben.
Forrás: MTI
Az új KRESZ-tervezet szakmai körökben is heves vitákat váltott ki. A változások között találni újszerű,…
Meglepő változás jön az utakon: 2026 közepétől újfajta féklámpa lesz kötelező az új autókban az…
Utód nélkül nyugdíjazza öreg típusait a Tesla, jelentette be Elon Musk. A Model S és…
Az alábbi néhány sort az Országos Taxis Szövetség osztotta meg velünk: Ma délután a Főpolgármester…
A klasszikus kedvencek még mindig vezetik a listát, de az áruk egyre csökken. Ugyanakkor hiába…
Az elmúlt napokban az időjárás változása, a napi hőingás hatására hirtelen megnőtt az utakon a…