Az idén október 29-én, vasárnap kell visszaállítani az órát hajnali 3 óráról 2 órára.
Az Európai Parlament döntése szerint 2021 lehetett volna az utolsó év, amikor még váltunk a nyári és a téli időszámítás között, de ezt járvány felülírta.
A nyári időszámítás ötletét világítási költségek csökkentése érdekében Benjamin Franklin vetette fel először 1784-ben. 1916. április 30-án a Német Császárság és az Osztrák-Magyar Monarchia alkalmazta a világon elsőként a nyári időszámítást.
Magyarországon az 1950-es években az energiaellátás nehézségeit igyekeztek mérsékelni a nyári időszámítással, amit 1958-ban felfüggesztettek, majd 1980-ban ismét alkalmazták.
Európában 1996-tól egységesítették a rendszert.
Az Európai Unió először 1980-ban hozta összhangba a nyári időszámítást annak érdekében, hogy az egységes piacon az addigi gyakorlattal ellentétben egyszerre történjen az óraátállítás tavasszal és ősszel.
A jelenleg érvényben lévő irányelv szerint az uniós tagállamoknak március utolsó vasárnapján kell váltani nyári időszámításra, és október utolsó vasárnapján a télire.
Az óraátállítás sokakat megvisel, de bizonyos káros hatásait ki lehet küszöbölni, ha időben, akár már a hónap közepétől, elkezdi hozzászoktatni magát. A téli – normál – időszámítás idején is figyeljen az elegendő alvásra, mert a test biológiai óráját nem lehet egy laza mozdulattal átállítani.
Forrás: alon.hu Kép: illusztráció
Üres a kassza, az állami támogatásból elektromos autóra pályázó cégek mind a 30 milliárd forintra…
Márciusban minden korábbinál nagyobb ütemben bővült a zöld rendszámos autók száma Magyarországon – egyetlen hónap…
A helyi iparűzési adót most már második éve egyösszegben, május 31-ig (mivel ez a nap…
Az elmúlt 12 évben senkinek sem zárolták a taxi engedélyét olyan apróságnak tűnő probléma miatt,…
A több mint száz fő bevonásával zajló művelet központja a VII. kerületi körzeti megbízotti iroda…
Keddtől 2 forinttal csökken ismét a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, ezzel úgy néz…