Categories: Hírek

Hétfőtől szerdáig sztrájkolnak az Eurowings német pilótái

Hétfői budapesti járatainak nagy részét is törölte a Lufthansa-csoporthoz tartozó low-cost légitársaság hétfőn, miután a Eurowings Germany pilótáit képviselő szakszervezet 2022.10.17-én, hétfőn 00:00 órától 2022.10.19-én, szerdán 23:59 óráig tartó sztrájkot hirdetett. A keddi és a szerdai járattörlésekről későbbre ígért tájékoztatást a cég- írta az AIRportal.hu .

 

Sztrájkra szólította fel tagjait az Eurowings Germany légitársaságnál a Vereinigung Cockpit (VC) pilóta-szakszervezet, amely 2022.10.17-én, hétfőn 00:00 órakor kezdődik és 2022.10.19-én, szerdán 23:59-ig tart.

A Eurowings a hétfői (október 17.) menetrendet vasárnap kora reggel tette közzé, a keddi és szerdai járattörlésekről későbbre ígért tájékoztatást.

A Budapest Airport járatinformációs rendszerének adatai szerint a Eurowings hat hétfői budapesti járatából mindössze egy, a reggeli stuttgarti járatpár (EW2780/2781) közlekedik.

Törölték a 7:55-kor Hamburgból (EW7784), a 8:25-kor Kölnből (EW788), a 8:40-kor és 19:40-kor Düsseldorfból (EW9784 és EW9782), valamint a 20:50-kor Stuttgartból (EW2784) a Liszt Ferenc reptérre érkező járatokat, valamint ezek visszaúti párjait.

A légitársaság közlése szerint a munkabeszüntetés “csak” a Eurowings Germany által üzemeltetett járatokat érinti, a Eurowings Europe által üzemeltetett járatokat nem.

A Frankfurtból és Münchenből közlekedő Eurowings Discover szintén nem érintett a sztrájkfelhívásban. A cég közleménye kitér arra, hogy sajnálja az utasoknak okozott kellemetlenségeket, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető legkisebbre csökkentse a sztrájk hatásait.

Amint korábban megírtuk, a Eurowings Germany pilótái október elején már egy teljes napra sztrájkba léptek, hogy így gyakoroljanak nyomást a munkáltatóra a bérrendezésről és a munkakörülmények javításáról folytatott, több tárgyalási forduló után megrekedt, a nyár óta húzódó tárgyalásokon.

A szakszervezet most azzal indokolta a sztrájkot, hogy a munkáltató nem tett le az asztalra olyan javaslatot sem, amely tárgyalási alapot jelenthetne.

A légitársaság vezetése arra figyelmeztetett, hogy a háromnapos sztrájk nemcsak pilóta, hanem más munkahelyeket is kockára tesz a vállalatnál, a szakszervezet követelése pedig a légitársaság fenntarthatóságát és létét is fenyegeti.

Mint arról a héten beszámoltunk, a légitársaság másik egysége, az eddig Ausztriában működő Eurowings Europe a héten kapta meg a máltai üzemelési engedélyeket. A Máltára költözést azzal indokolta a légitársaság, hogy a szigetország által biztosított szabályzói és gazdasági keretek versenyképesebb működést, valamint a különböző európai bázisokon dolgozó személyzet alkalmazása terén kevésbé komplex szabályokat írnak elő. Mindez támogatja a légitársaság páneurópai terjeszkedését és új piacokra lépését.

Forrás:  AIRportal.hu Kép: illusztráció

Double D

Recent Posts

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség határa

Az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja a jelenlegi 18 millió forintról 2026-ban 20 millió, 2027-ben…

15 óra ago

Drosztengedély – Változások 2026-tól!

Az Országos Taxis Szövetség elnöke tájékoztatta szerkesztőségünket a fővárosi drosztengedély kiváltásával kapcsolatos előírások változásáról. A…

2 nap ago

December 8-tól bárki bejelentheti a közúti korlátozásokat a BKK Info oldalán

A Budapesti Közlekedési Központ legújabb fejlesztésével a BKK Info oldalán egyszerűen bejelenthetők azok a közúti…

3 nap ago

30 év után hétfőn elköszönt az utasoktól Budapest népszerű taxitársasága

Az utasoktól és a kollégáitól is elköszönt hétői Facebook-posztjában a 6×6 Taxi. A népszerű társaság közölte:…

4 nap ago

Nem szállítunk zsidókat – kidobták a taxiból a korábbi szépségkirálynőt

Miriam Mattova kanadai–szlovák modell szerint vallási alapon tették ki az út szélén, miután az Uber-sofőrje…

4 nap ago

Úgy tűnik, mégsem kell majd évente műszaki vizsgáztatni a tíz évnél öregebb autókat

Noha korábban az Európai Bizottság ezt is felvetette, most úgy tűnik, mégsem kell majd évente műszaki…

4 nap ago