Élhetőbb lett a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) beruházásában a XIII. kerületi Göncöl utca. A korszerűsítésnek köszönhetően a Rákos-patak és a Kámfor utca közötti szakaszon biztonságosabban haladhatnak a gyalog vagy kerékpárral közlekedők, és az útpálya burkolata is megújult – írja honlapján a beruházó.
A Rákos-patak és a Kámfor utca közötti korszerűsítés során teljesen megújult a mintegy 1,4 kilométer hosszú útszakasz. A BKK felújította a járdákat, a Fiastyúk és Gyöngyösi utcai csomópontokat, valamint kerékpársávokat létesített.
A munkák 2021 júliusában kezdődtek, és idén tavasszal értek véget, a folyamatban lévő műszaki átadás-átvételi eljárás során még történhetnek apró hibajavítások.
A beruházás leglátványosabb eleme az Újpalotai út-Göncöl utca-Szekszárdi utcai csomópont átépítése volt, ahol megújult az útpályaszerkezet és változott a Göncöl utca nyomvonala. A Szekszárdi utca és az Újpalotai út egyesítésével, illetve a csomópont kisebb eltolásával a Göncöl utcai kapcsolódás egyszerű útcsatlakozássá változott.
A csomópont biztonságosabb lett, mert a kialakításának köszönhetően átláthatóbbá váltak az elsőbbségi viszonyok.
A gyalog és kerékpárral közlekedőknek egyaránt kedvez a Göncöl utca korszerűsítése. A BKK felújította a gyalogos felületeket, akadálymentesítette a csomópontokat. A kerékpársáv a forgalmi sáv és a parkolósáv közé került, a parkolókat pedig a szegélyek mellett alakították ki. Az átalakítás során a BKK a parkoló autók és a kerékpársáv közötti távolság növelésével elérte, hogy a gépjárművek kiszállás közben kinyitott ajtói nem lógnak be a kerékpársávra, így azok nem jelentenek balesetveszélyt a kerékpárral közlekedőkre.
A XIII. kerületi Göncöl utca felújításának jelentősebb mérföldkövei
Ütemben zajlanak a felújítások
A szűkös anyagi források ellenére a BKK elkötelezett a fejlesztések megvalósítása mellett. A nagyszabású, hosszabb ideig tartó munkák, azaz a Blaha Lujza tér és a Lánchíd felújítása mellett tavaly elkészült a BKK beruházásában a rákospalotai Deák utca, az újbudai Péterhegyi út és az újpesti Rózsa utca rekonstrukciója. Az útfelújítási program további eleme az Üllői út Szarvas csárda tér és városhatár közötti szakaszának, illetve a Mester utca Ferenc körút és Haller utca közötti szakaszának korszerűsítési terve. Eredményes közbeszerzési eljárás lefolytatása után idén indulhat az újpalotai Erdőkerülő utca és Zsókavár utca felújítása is – olvasható a közleményben.
Cash/fotó: BKK
Felfüggesztett börtönre ítélte kétszázmillió forintos csalás és vesztegetés miatt a Fővárosi Törvényszék a 20 évvel…
A CATL és a Changan Automobile bemutatta a világ első, sorozatgyártásra szánt, nátriumion-akkumulátorral felszerelt személyautóját…
Egy rossz pillanat, egy sunyi gödör az aszfalton és már kész is a baj: defekt,…
A főfoglalkozású egyéni vállalkozók járulékaikat legalább a minimálbér után kötelesek megfizetni. A minimálbér pedig –…
Az autónak tudnia kell, hogy E-fuelt, vagy hagyományos üzemanyagot kapott-e. Nem is olyan régen az…
A szokottnál jóval hidegebb és jegesebb január miatt felgyorsult a kátyúképződés a hazai utakon –…