A rendőrök a budapesti metrók és a villamosok után most a 80-as troli vonalát ellenőrizték – olvasható a police.hu hírei között.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a Budapesti Közlekedési Központtal kötött stratégiai partnerség keretében közösségi közlekedési eszközökön tart rendszeres ellenőrzéseket az utasok biztonsága érdekében. Ezúttal 2021. december 16-án ellenőrizték a 80-as trolit, annak a megállóhelyeit és azok környékét.
Buszsáv szabálytalan használata, köztisztasági szabálysértés, közterületi alkoholfogyasztás és a gyalogosok szabálytalan közlekedése miatt intézkedtek az akcióban résztvevő egyenruhások.
A rendőrök a szabálytalanságok miatt 11 emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki, míg 7 embert maszkviselési kötelezettség figyelmen kívül hagyása miatt figyelmeztettek.
A Budapesti Közlekedési Központ és a Budapesti Rendőr-főkapitányság stratégiai együttműködésének keretében kiemelten kezeli a fővárosi közösségi közlekedést igénybe vevők biztonságát. A lakossági visszajelzéseket figyelembe véve további hasonló ellenőrzések is várhatóak – látható a rendőrség honlapján.
k.z.t./fotó: rendőrség
A klasszikus kedvencek még mindig vezetik a listát, de az áruk egyre csökken. Ugyanakkor hiába…
Az elmúlt napokban az időjárás változása, a napi hőingás hatására hirtelen megnőtt az utakon a…
Melyik változásnak van kevés értelme? Mit nem lehet majd ellenőrizni? Kire tol nagyobb felelősséget az…
Vádat emelt a Budapesti XVIII. és XIX. Kerületi Ügyészség azzal az L. Antallal szemben, aki késsel rabolt egy…
Minden járművet mindenhol ki kell világítani, azaz lakott területen belül is kötelező lesz a tompított…
Bár még próbaüzemben jár, de január 22 óta nyilvános szolgáltatásként igénybe vehető a Tesla biztonsági…