Az alábbi levelezésből kiderül, a fővárosi taxiállomások helyzete tarthatatlanná vált. Ezért – 1993-ban – a taxisokat képviselő Taxis Kamara javaslatot tett egy fővárosi drosztkezelő gazdálkodó szervezet létrehozására. Tehát így kezdődött, és mi lett belőle? Ezt a javaslatot ma, 2021-ben szerintem a fővárosi taxisok többsége nem fogadná kitörő lelkesedéssel, ám akkor ez előremutató módon szabályozta volna a taxiállomások helyzetét. A taxisok lelkesek voltak, jó javaslatokat tettek. Viszont ebből ami megvalósult, – hála a politikusoknak, aki a döntéseket hozzák – az szinte semmit sem oldott meg a kialakult problémahalmazból. Hogy finomak legyünk. Azt is leszögezi az akkori kamara, hogy a taxiállomás az utasokért, nem a taxisokért van. Nahát, ezt ma sem ártana hangsúlyozni, mert képviselőink azt hiszik, a taxisoknak tesznek (tennének) szivességet egy-egy kialakított taxiállomással. A kamara levelében igen sok kérdés van, melyekre lassan 3 évtizede nincs válasz az önkormányzat(ok) részéről. A javaslatot mindössze két kerület méltatta válaszra…
Gyökeres változás jöhet a bulinegyedben június végétől: az Index birtokába jutott előterjesztés szerint sétálóutcává alakítanák…
A közlekedésbiztonság javítása érdekében egy új EU-s javaslat előírná, hogy a tíz évnél idősebb autók…
A gépjárműadót április 15.éig kellett befizetniük a járműtulajdonosoknak, üzemben tartóknak. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) friss…
A Tesla számos listán állt az élen az elmúlt években, de mostanában sikerült egy olyan…
Változik a forgalmi rend a Dohány utcában: felszabadul a trolik útvonala, szélesebbek lesznek a járdák,…
A CATL második generációs Shenxing akkumulátora öt perc alatt 520 kilométernyi hatótávot képes felvenni, és…