Az alábbi levelezésből kiderül, a fővárosi taxiállomások helyzete tarthatatlanná vált. Ezért – 1993-ban – a taxisokat képviselő Taxis Kamara javaslatot tett egy fővárosi drosztkezelő gazdálkodó szervezet létrehozására. Tehát így kezdődött, és mi lett belőle? Ezt a javaslatot ma, 2021-ben szerintem a fővárosi taxisok többsége nem fogadná kitörő lelkesedéssel, ám akkor ez előremutató módon szabályozta volna a taxiállomások helyzetét. A taxisok lelkesek voltak, jó javaslatokat tettek. Viszont ebből ami megvalósult, – hála a politikusoknak, aki a döntéseket hozzák – az szinte semmit sem oldott meg a kialakult problémahalmazból. Hogy finomak legyünk. Azt is leszögezi az akkori kamara, hogy a taxiállomás az utasokért, nem a taxisokért van. Nahát, ezt ma sem ártana hangsúlyozni, mert képviselőink azt hiszik, a taxisoknak tesznek (tennének) szivességet egy-egy kialakított taxiállomással. A kamara levelében igen sok kérdés van, melyekre lassan 3 évtizede nincs válasz az önkormányzat(ok) részéről. A javaslatot mindössze két kerület méltatta válaszra…
Március 31-én lejárt a kötelező kamarai hozzájárulás befizetésének határideje, amely évente 5000 forintot jelent a…
Április 2-től újabb parkolási övezet vált fizetőssé, ahol reggel 8 órától este 6 óráig kell…
Megjelent a Magyar Közlönyben az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának…
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt 2025. április 6-ig megváltozik a forgalmi rend. A Budapesti Rendőr-főkapitányság…
Hatályba lépett az e-pénztárgépekről szóló rendelet. Keddtől hatályos az e-pénztárgépekről szóló rendelet, amely jelentősen átalakíthatja a…
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának minden vállalkozó, vállalkozás köteles éves regisztrációs díjat fizetni. A díj…