Az 1993-ban, a környezetvédők által készített anyag szerint például a budapesti XI. kerületben a vizsgált 98 gyermek 33 százalékában találtak a határértéket meghaladó biológiai markert. Akkor is azért jelent meg ez az írás a Taxisok Világa magazinban, mert a városi levegőt napi 10-12 órában belélegző taxisokat senki sem vizsgálta, vizsgálja. Pedig, ha a gyerekek, akik csak viszonylag keveset vannak a “jó levegőn” ilyen kóros értékeket mutattak, mi lett volna az eredmény kollégáinknál? Ráadásul az elmúlt 28 év alatt ezek az értékek jelentősen, talán nagyságrendekkel romlottak. A tanulságot nem a mi dolgunk levonni…
Csak ritkán hibázik a sebességmérésre felállított rendszer, de amikor megtörténik, az sokszor érdekes, tanulságos esetet…
Gyökeres változás jöhet a bulinegyedben június végétől: az Index birtokába jutott előterjesztés szerint sétálóutcává alakítanák…
A közlekedésbiztonság javítása érdekében egy új EU-s javaslat előírná, hogy a tíz évnél idősebb autók…
A gépjárműadót április 15.éig kellett befizetniük a járműtulajdonosoknak, üzemben tartóknak. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) friss…
A Tesla számos listán állt az élen az elmúlt években, de mostanában sikerült egy olyan…
Változik a forgalmi rend a Dohány utcában: felszabadul a trolik útvonala, szélesebbek lesznek a járdák,…